Topení Klimatizací

Výhody topení klimatizací

Mnoho z Vás se zabývá otázkou, jak ušetřit za topení v nadcházející zimě. Jednou z možností je právě klimatizace a my se pokusíme Vám přiblížit její benefity.

Už dávno právě klimatizace neslouží pouze pro ochlazení místností v létě. Díky tepelnému čerpadlu typu vzduch/vzduch je možné pokrýt období jara a na podzim, kdy ještě není taková zima. Není tedy potřeba zapínat centrální topení v domě pomocí kotle nebo klepat zimu v bytě, kde jsme závislí na teplárnách až se rozhodnou nám přitopit. Počasí je nepředvídatelné a takové chladné dny je možné potkat v kterékoliv roční době.

Pokud se rozhodujete, jakým způsobem zajistit okamžitou změnu teploty vzduchu v bytě, domě, kanceláři nebo na chalupě, klimatizace může být pro Vás tou nejlepší volbou. Důvodem proč, je právě zmíněná rychlost ohřátí/ochlazení vzduchu, jednoduchá manipulace, úspora energie a levný provoz, sjednocení s ostatními možnostmi vytápění, eliminace prachu, bakterií a pachů. A v neposlední řadě i šetrnost k životnímu prostředí. Pojďme se podívat na jednotlivé výhody blíže.

Úspora energie a rychlost
V čem konkrétně spočívá úspora energie? V prvé řadě je důležité zmínit možnost přechodu na úsporný tarif pro tepelná čerpadla, který Vám může zajistit poskytovatel energie. Není od věci zjistit si u něj, zda tu možnost máte i Vy. S touto výhodou je počáteční investice za klimatizaci rychleji nazpět.
To jak rychle je klimatizace schopná ohřát prostor, který potřebuje závisí na jeho velikosti, zvoleném typu přístroje a samozřejmě i na ceně. Ta se odvíjí od energetické třídy, která se v tomto případě doporučuje ve variantě A+ pro vytápění a A++ pro ochlazení. Topný výkon se odvíjí od venkovní teploty a konkrétním typu klimatizace. Není na škodu zvolit dražší variantu, protože rychlá návratnost investice a řada dalších výhod, jako například ovládání chytrým telefonem, snížení hluku nebo ECO režim, kdy si klimatizace sama ohlídá teplotu vzduchu v místnosti se nedá přehlížet. Takto ušetříme až 50 % nákladů na energie ve srovnání s ostatními zdroji vytápění s přidanou hodnotou komfortu. Takové možnosti nabízí třeba tento model, který je momentálně v akční nabídce:
http://klimalengal.cz/klimatizace/split/vivax/r-design-gold-r410a/

Ovládání a manipulace klimatizace
Jakmile se po konzultaci s námi rozhodnete o výběru produktu a máte jasno jaká jsou očekávání, my se postaráme o montáž, instalaci, odzkoušení a zaškolení Vás jako zákazníka - tedy vysvětlíme, která tlačítka na ovladači jsou k čemu. Ano, to je celá věda. Pokud bude teplo nebo zima, stačí tedy pouze zmáčknout tlačítko a je hotovo. Další důležitou součástí po výběru klimatizace je pravidelný servis, bez kterého se neobejdete. Jedním z benefitů pravidelného čištění, výměny filtrů a servisu, kterého jsme zastáncem, je čistý a příjemný vzduch a omezení rizika respiračních onemocnění. Neudržovaná a znečištěná klimatizace také nadměrně namáhá kompresor a kvůli tomu vypadává tlak, spotřebovává více elektrické energie a namáhá také další součástky. Pravidelný servis je další velká úleva Vaší peněžence do budoucna.

Ekologické řešení a čistý vzduch
Tepelné čerpadlo ve variantě vzduch/vzduch znamená, že čerpadlo odebere vzduch z venku a ten použije pro vytopení vnitřní části objektu. Je to nejlevnější a oblíbená varianta tepelného čerpadla. Vzduch, který klimatizace filtruje má navíc potenciál čistoty, je zbavený prachu, bakterií i nepříjemných pachů. Takový přínos ocení jistě lidé, kteří inklinují k již zmíněným respiračním onemocněním nebo potížemi s alergiemi. Vzduch je možno odvlhčovat a zvlhčovat v případě komplexnějších řešeních v podobě vzduchotechniky.

Je velká spousta faktorů, od kterých se odvíjí správný výběr klimatizace. Pokud ještě tápete nad pořízením, rádi Vám ZDARMA poradíme a navrhneme to správně řešení na míru. Ozvěte se ještě dnes, zima klepe na dveře :-)

Nebojte se nás kontaktovat i v případě, že již klimatizaci vlastníte, ale není o Vás postaráno s pravidelným servisem.

Kontaktujte nás pro nezávaznou kalkulaci.