Časté dotazy

Kolik to bude stát?

Ceny klimatizací jsou pevně dané (viz. katalog klimatizací), s čím je nutné počítat je cena komponentů, jako jsou lišty, potrubí, izolace, konzole atd...

Jakou to má spotřebu?

Spotřebu klimatizace spočítáme tak, že vynásobíme příkon * počet hodin provozu * cena za kWh.

Pro představu lze přirovnat ke spotřebě ledničky v domácnosti.

Dá se tím i topit?

Ano - klimatizace umí také účinně topit, a to velmi úsporně díky využití tepelného čerpadla.

Vytápění nebo přitápění pomocí klimatizace má hned několik výhod:

Okamžité teplo – místnost dokáže ohřát výrazně rychleji než konvenční typy topení. Vzduch je ohříván ihned po spuštění, není tak třeba čekat na rozběhnutí celého topného systému.

Zdravé bydlení – stejně jako při chlazení i při vytápění účinné filtry moderních klimatizací čistí vzduch od prachu, pylu, bakterií i některých virů, a jsou tak ideální pro alergiky a citlivé jedince.

Nižší náklady na přitápění – oproti přitápění klasickými elektrickými přímotopy mohou být náklady při využití klimatizace až několikanásobně nižší.

V létě chladí, v zimě topí – možnost využívat klimatizační zařízení také k vytápění prodlužuje dobu možného využití klimatizace až na 300 dní v roce. Investice do pořízení klimatizace se tak opravdu vyplatí.

Jak dlouho bude trvat montáž klimatizace?

Samotná instalace trvá 1-3 dny.

Je potřeba servisovat (udržovat) klimatizaci?

Minimálně 1x za rok, pokud je využívána celoročně, tak raději 2x (záleží však na prašnosti prostředí, vlhkosti a dalších faktorech). Více informací v záložce servis klimatizací.

Pravidelné čištění klimatizace a výměna filtrů Vám zajistí čistý a příjemný vzduch a omezí riziko respiračních onemocnění. Navíc:

  1. Neudržovaná a znečištěná klimatizace nadměrně namáhá kompresor.
  2. Kvůli tomu vypadává tlak, klimatizace spotřebovává více elektrické energie a namáhá také další součástky.
  3. Zaplatíte tak nejen vyšší účet za elektřinu, ale i náhradní díly.

Kolik stojí servis klimatizace?

Cena za jednu servisní prohlídku jedné vnitřní a venkovní klimatizační jednotky je od 990,- Kč

Jak často servisovat vzduchotechniku?

Dle pokynů výrobce v prašném prostředí raději 2x. Proto hned po dodání vzduchotechniky navrhujeme i její servisní plán, neudržovaná vzduchotechnika může vést k nepříjemným problémům s plísní, vlhkostí a zdravotním problémům.

Jak často servisovat klimatizaci?

Servis závisí na tom, jak často klimatizaci používáte.Proto hned po instalaci klimatizace navrhujeme i její servisní plán, se kterým svou klimatizaci i zdraví udržíte v perfektní kondici.